Binance, Yeni Bir Projeye Yatırım Yaptı: İşte Detaylar!

Blockchain teknolojisi, finansal sistemlerden tedarik zincirlerine kadar birçok farklı sektörü dönüştürme potansiyeline sahip. Bu potansiyeli tam anlamıyla kullanabilmek için farklı blockchainler arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapılabilmesi ve etkileşim kurulabilmesi gerekiyor. Bu noktada merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler) ve köprü toplayıcılar devreye giriyor.. Son dönemde bu alanda öne çıkan Rango DEX ve köprü toplayıcı (bridge aggregator) platformu, Binance Labs’ın yatırımıyla birlikte daha da güçlenerek blockchain dünyasında yeni bir çağı başlatmaya hazırlanıyor.

Binance yeni yatırımını yaptı

Blockchain teknolojisi hızla gelişmeye devam ederken, farklı zincirler üzerinde kurulan uygulamaların (dApp) birbirleriyle iletişim kurması giderek önem kazanıyor. Bu noktada devreye giren zincirlerarası (cross-chain) DEX’ler ve köprü toplayıcılar, kullanıcıların varlıklarını farklı zincirler arasında güvenli ve hızlı bir şekilde aktarmalarını ve farklı zincirler üzerindeki uygulamalarla etkileşime girmelerini sağlıyor. Bu bağlamda, son dönemde kripto para piyasalarında adından söz ettiren Rango DEX ve köprü toplayıcı platformu, Binance Labs’ın yatırımıyla gücüne güç katıyor.

Rango, merkeziyetsiz bir borsa (DEX) ve köprü toplayıcı hizmeti sunarak kullanıcılara farklı blockchainler arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapma imkanı tanıyor. Bitcoin (BTC), Solana, Tron, Cosmos ekosistemi, Starknet gibi önde gelen blockchainleri destekleyen platform, akıllı yönlendirme sistemiyle çeşitli DEX’ler, köprüler ve zincirlerarası protokoller üzerinden en iyi swap oranlarını buluyor. Bu sayede kullanıcılar, varlıklarını en uygun fiyatlarla takas edebiliyor, işlem kayıplarını (slippage) düşürüyor ve işlem verimliliğini artırıyor.

Rango, geniş bir yelpazede köprüleri destekliyor

Binance Labs’ın yatırımıyla birlikte daha da güçlenmesi beklenen Rango, şu anda 60’tan fazla blockchain, 70’ten fazla DEX ve 20’den fazla köprüyü destekliyor. Toplam işlem hacmi 3 milyar doları aşan platform, bugüne kadar 590.000’den fazla benzersiz cüzdan için 2,5 milyondan fazla takas işlemini gerçekleştirdi. Günlük organik zincirlerarası takas sayısı ise 3.000’i geçerek platformun aktif kullanımının altını çiziyor. Kullanıcılarının hızla büyüyen kitlesine hızlı yanıt süreleri sunmak için 2 milyondan fazla günlük takas teklifi sağlayan Rango, gelecek milyarlarca DeFi kullanıcısını bünyesine katmak için altyapısını güçlendirmeye ve yeni zincirleri desteklemeye odaklanıyor. Binance’in kurucu ortaklarından ve Binance Labs’ın Başkanı Yi He, yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

Rango’nun sunduğu hizmetler, Binance Labs’ın zincirlerarası gelişimi ve yeniliği destekleyen projelere yatırım yapma hedefiyle uyumlu. Rango’nun DeFi alanını şekillendirmeye devam ederken yolculuğunu görmek için heyecanlıyız.

Rango kurucusu da yorumlarını paylaştı

Rango’nun kurucu ortaklarından Vahid Kaya ise Binance Labs ile iş birliğinin önemini vurgulayarak şunları ifade etti:

Binance Labs ile birlikte Rango DEX, çok zincirli ekosistemi ilerletmek için desteklenecek. Farklı blockchainlere destek sunarak, güvenli ve verimli token takaslarını her yerde sağlıyoruz. Yenilikçi zincirlerarası çözümlerimizi daha da geliştirmek için Binance Labs ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir